כאן גימל

רשת ג'

רשת ג' היא חברת תקשורת ישראלית, ידועה בכינוי "כאן ג'". רשת ג' הישראלית נוסדה אי שם ב־20 ביוני 1976 בתור תחנת רדיו המשמיעה מוזיקת mainstream ורדפה אחר המאזינים הצעירים. רשת ג' החל מ־1997 החלה התחנה לשדר אך ורק מוזיקה ישראלית. אמנם התאגיד הישראלי "כאן" החל להפעיל את רשת ג' ב־2017, אך שמר על המסורת ארוכת השנים ומאז ועד היום – מושמעת בתחנה עדיין מוזיקה ישראלית בלבד. כפועל יוצא, רשת ג' נותנת במה לאמנים גם פחות מוכרים וככה אמנים ישראלים מצליחים לפרוץ בתחום המוזיקה בישראל.

ההיסטוריה של רשת ג'

כפי שנכתב להעיל, רשת ג' אכן הוקמה בשנת 1976 ופעולת באופן רציף עד היום, למרות ששינתה את האגנ'דה אחריה היא פועלת. מה שמדהים בתחנה זו, היא שכיום היא בכלל נקראת כאן גימל בכל זאת מרבית האנשים בישראל קוראים לה רשת ג'.

אחד האתגרים המשמעותיים בהרצה של 'כאן' היה שלא לדרוס את ההיסטוריה של התחנה ולשמר את סגנונה. 'כאן' עשתה זאת על מנת לשמר את האופי המיוחד שהתחנה רכשה לאורך השנים, ושלא בטעות לאבד את קהל המאזינים הנאמן. ולכן, עד היום התחנה היא אחת מהתחנות המושמעות ביותר בישראל, וסוחפת אחריה גם מעט ישראליים מהעולם (או דוברי השפה העברית). 

מאז ומתמיד, התחנה הקפידה לשדר דברים שאינם רק שירים בלבד. התחנה השמיעה תוכניות בידור, תוכניות טלוויזיה, דרמות ישראליות מוכרות ועוד. כמיטב המסורת, הקהל של אותן תוכניות היו צעירים בישראל. בשנים האחרונות, בוחרת כאן גימל בכל שנה את העשיריית שירים למצעד השירים שלה, ומאפשרת למאזינים לבחור באמצעות הסוללרי כשהיא עושה זאת תוך פרסום בטיקטוק, אינסגרם ובתחנה עצמה!

כאן גימל

רשת ג' - תוכניות

היום התחנה מפעילה כמות מרשימה של כ־20 תוכניות לאורך השבוע. היא מצליחה לעשות זאת לאורך שנים עם מגוון רחב של שדרנים. 'אגן הים התיכון', 'פרק גימל', 'ארון השירים היהודי' ו-'חדר משלהן' הן רק מעט מהתוכניות שמפעילה רשת ג'. בדרך כלל, בכל יום משודרות 8 תוכניות שונות. במהלך השבוע, (ראשון-חמישי), התחנה מתחילה עם מיכל אסולין, עוברת לאהרן פררה ולאחר מכאן – צהרים של געגוע. מייד לאחר מכן, בשעה 14:00 עוולה קובי מנורה ואחריו שירה לאבוחר. מהלילה, מתחילים הצד האחר ומוזיקת מסיבות ישראלית קלאסית – מה שתמצאו בכל מועדון ישראלי. עד הבוקר נוכל לשמוע את נועה קירל, מרגי, עדן בן זקן וחבריהם בלופים שלא יימאסו לנו בשום יום.

לרשת ג' יש תוכניה שונה לימי שישי-שבת, ששם אנחנו מתחילים עם מוזיקת ים תיכון. מתחילים עם קצת ארון השירים היהודי ולאחר מכן – מוזיקת סופ"ש שממשיכה איתנו לכל שישי-שבת. מוזיקת סופ"ש, כשמה היא, אמנם לא מוזיקת מסיבות, אך כוללת בהחלט את כל הלהיטים הישראליים האחרונים, המשולבים עם להיטי ענק מהעבר שיגרמו לנו להתגעגע לתקופות אחרות ורגועות יותר.

מה הדבר המיוחד ביותר ברשת ג'?

כולכם יודעים שכל סוף כתבה נגמרת עם טעם של עוד, ובשביל טעם של עוד, נרצה לשמוע קצת על הדברים המיוחדים ברשת ג'. הבחירה שלנו – פרק גימל. מידיי חמישי, משודר פרק גימל בתחנה ובכל שבוע – נורא אחר לגמרי בעולם המוזיקה הישראלית. מגוון פרקי העבר קיים עבורכם גם באתר האינטרנט של כאן. מי מכם שמעוניין לשמוע קצת על עתיד המוזיקה הישראלית, על אמנים מובילים והיסטוריה של אמני עבר – זו חד משמעית התוכנית המיועדת עבורכם. 

למרות שדיברנו רבות על התוכנית פרק גימל, אל תשכחו שבכאן כפי שציינו קודם יש תוכנייה גדולה ומשתנה. לכן אנו מעודדים אתכם להמשיך להאזין ולהיחשף לעולמות חדשים.

אם תרצו להאזין לתחנות רדיו נוספות, מוזמנים להיכנס לעמוד הראשי.